ELEKTRIKÁŘSKÉ PRÁCE
běžný servis a údržba oprava nefunkčních zásuvek, spínačů a svorkovnic, hledání a odstranění závad apod. montáž a výměna zásuvek, vypínačů, svorkovnic, svítidel, jistících prvků, kabelů apod. montáž   samostatného   přívodu   ke   spotřebičům   s   větším   odběrem   (el.   sporáky,   pračky,   myčky,   ohřívače   vody,   kotel, přímotop   apod.).   Doporučeno   především   ve   starší   zástavbě   nebo   v   panelových   domech,   kde   je   ještě   původní elektroinstalace   z   hliníkových   vodičů.   Tyto   původní   rozvody   nejsou   dimenzovány   na   takto   velký   odběr   elektrické energie. zapojení   elektrospotřebičů   -   elektrický   bojler,   ohřívač   vody,   kotel,   elektrický   sporák,   elektrická   trouba,   varná   deska, motory, digestoř, čerpadlo, ventilátor, osvětlení a jiné zapojení   jistícího   nebo   ochranného   prvku   jako   je   např.   proudová   ochrana   (především   pro   okruhy   v   koupelnách   a kuchyních   nebo   pro   obvody   ve   venkovním   prostředí   -   např.   napájení   čerpadel   a   filtrací   pro   bazény   a   jezírka)   nebo přepěťová ochana a další snížení energetické náročnosti - výměna původních svítidel za úsporná svítidla LED montáž lokálních detektorů kouře, úniku plynu či vody nebo CO2 montáž strukturované kabeláže v bytech: o domácí sítě LAN (internet) a telefonní rozvody o instalace VoIP telefonu či VoIP brány - telefonování přes internet o anténní rozvody a zásuvky
Z   důvodu   snížení   finančních   nákladů   je   doporučována   výměna   klasických   svítidel   za   úsporná   LED svítidla.   Tato   svítidla   mají   8x   menší   odběr   elektrické   energie   než   klasické   žárovky   a   rozsvícení   je okamžité, na rozdíl od úsporných žárovek. LED   svítidla   jsou   vhodná   i   do   svítidel   s   detektorem   pohybu   pro   automacké   rozsvěcení   -   vhodné zejména na schodištích, chodbách, ve sklepech nebo ve společných prostorech. V   tabulce   uvádíme   pro   srovnání   svítivost   žárovek   (lm),   je   to   ůdaj,   podle   kterého   volíme   výkon žárovek. LED žárovky obsahují celé spektrum barev bez škodlivého UV a IR záření. Důležitou   vlastností   je   také   teplota   světla.   Je   důležité   si   vybrat   vhodnou   barvu   světla,   abyste   se cítili v prostorách příjemně. Velmi oblíbené jsou svítidla v provedení LED pásků,, trubic apod.
Zajišťujeme   také   montáž   a   servis   dveřního   zvonku,   domácího   telefonu   a   zvonkového tabla v rodiných domech nebo v bytových domech do 10 uživatelů.
Máte vysoké účty za odběr elektrické energie a nevíte proč? Provádíme měření odběru elektrické energie jednotlivých domácích spotřebičů pro napětí 230V/max.16A, čímž lze eliminovat spotřebiče s nadměrným odběrem. Výměnou těchto spotřebičů za nové lze ušetřit až stovky Kč měsíčně. Možné je také dlouhodobější měření odběru elektrické energie.
KalMont - Elektrikářské práce
MONTÁŽ A SERVIS ELEKTROINSTALACE
Zajišťujeme opravy některých elektrospotřebičů vybraných výrobců, např. elektrický bojler, průtokový ohřívač, jedná se zejména o výměnu topného tělesa, termostatu, tepelné pojistky, řídící jednotky, spínacích prvků, výměna napájecích šňúr a další dle domluvy.
OPRAVY VYBRANÝCH ELEKTROSPOTŘEBIČŮ
MONTÁŽ LED SVÍTIDEL
ZAPOJENÍ DOMÁCÍHO TELEFONU, ZVONKŮ, ELEKTRICKÉHO ZÁMKU
MĚŘENÍ ODBĚRU ELEKTRICKÉ ENERGIE