Z výše uvedených důvodů je nutné zajistit i dostatečný přívod vzduchu (kyslíku) pro spotřebiče na plyn či tuhá paliva - zejména kotle a sporáky. Běžný plynový spotřebič typu B o příkonu 20 kW potřebuje pro dokonalé spalování dle normy TPG 704 01 až 44 m3/hod vzduchu. Při nedostatečném množství spalovacího vzduchu pro uvedené spotřebiče dochází k nedokonalému spalování, čímž se snižuje účinnost spotřebiče, ale zejména nebezpečná je možnost otravy osob v objektu. Určitě jste v médiích zaznamenali tyto informace. Prvotním příznakem bývá nenápadná bolest hlavy, nevolnost, dušnost, ztráta vědomí.
V dnešní době je z důvodu snížení energetické náročnosti budov prováděno na většině objektech zateplení. a výměna starých dřevěných oken za nová. Vedlejším a nežádoucím důsledkem je několikanásobný pokles objemu vyměněného vzduchu. Pro takto izolované objekty vysoce vzrůstá potřeba výměny vzduchu. Běžná domácnost by měla každé 3 hodiny nárazově otevřít okna a vzduch kompletně "vyměnit". Není žádným tajemstvím, že čtyřčlenná rodina běžně vyprodukuje za den 8-12 litrů vodních par. Tyto páry je nutné z objektu odvést pryč, jelikož hrozí vysoké riziko vzniku plísní z důvodu nadměrné vlhkosti (obecně nad 60% vzdušné vlhkosti) Pro tento účel nabízíme dodání a odbornou montáž větrací klapky, které tento problém dokážou bezpečně a bezobslužně vyřešit. Vlastnosti větracích klapek: zcela automatické větrání s reakcí na vlhkost vzduch v interiéru automatická regulace dodaného množství vzduchu při nárazovém větru se klapka významně zavře a nedojde tak k průvanu použití nabízených klapek nesnižuje bezpečnost okna na rozdíl od použití polohy kliky v režimu mikroventilace Nabízíme i okenní akustické klapky s reakcí na vlhkost s akustickým útlumem 42 dB. S akustickým příslušenstvím efektivně zabraňuje vnikání venkovního hluku. Větrací klapka je systém dodatečného automatického větrání, který se montuje do rámu okna. Venkovní vzduch se přivádí do prostoru mezi křídlem a rámem okna. Zde předehřaný vzduch stoupá do horní části oken a přes větrací drážky dovnitř bytového prostoru. Na rámu upevněná klapka působí jako ventil, který umožňuje výměnu vzduchu. Průvan nevzniká, jelikož je vzduch vedený skrz větrací drážky a horní těsnící úroveň přímo pod strop. Tam se přivedený čerstvý vzduch promíchá s teplejším vzduchem v místnosti. Větrací klapky lze intstalovat do již zabudovaných oken většiny výrobců.

Snížení vzdušné vlhkosti, montáž větrací klapky

Přívod vzduchu pro spalovací spotřebiče

OKNA A DVEŘE - SAMOČINNÉ VĚTRÁNÍ - VĚTRACÍ KLAPKA - KALMONT LITVÍNOV

Větrací okenní klapka štěrbina pro plastové okno-KalMont Litvínov Větrací okenní štěrbina klapka pro plastové okno - KalMont Litvínov Větrací štěrbina klapka pro plastové okno - servis oken Litvínov, Most E-objednávka

Přívod vzduchu pro spalovací spotřebiče

Větrací klapka, štěrbina na plastové okno - montáž a servis KalMont

Přívod vzduchu pro spalovací spotřebiče Z výše uvedených důvodů je nutné zajistit i dostatečný přívod vzduchu (kyslíku) pro spotřebiče na plyn či tuhá paliva - zejména kotle a sporáky. Běžný plynový spotřebič typu B o příkonu 20 kW potřebuje pro dokonalé spalování dle normy TPG 704 01 až 44 m3/hod vzduchu. Při nedostatečném množství spalovacího vzduchu pro uvedené spotřebiče dochází k nedokonalému spalování, čímž se snižuje účinnost spotřebiče, ale zejména nebezpečná je možnost otravy osob v objektu. Určitě jste v médiích zaznamenali tyto informace. Prvotním příznakem bývá nenápadná bolest hlavy, nevolnost, dušnost, ztráta vědomí.
V dnešní době je z důvodu snížení energetické náročnosti budov prováděno na většině objektech zateplení a výměna starých dřevěných oken za nová. Vedlejším a nežádoucím důsledkem je několikanásobný pokles objemu vyměněného vzduchu. Pro takto izolované objekty vysoce vzrůstá potřeba výměny vzduchu. Běžná domácnost by měla každé 3 hodiny nárazově otevřít okna a vzduch kompletně "vyměnit". Není žádným tajemstvím, že čtyřčlenná rodina běžně vyprodukue za den 8-12 litrů vodních par. Tyto páry je nutné z objektu odvést pryč, jelikož hrozí vysoké riziko vzniku plísní z důvodu nadměrné vlhkosti (obecně nad 60% vzdušné vlhkosti) Pro tento účel nabízíme dodání a odbornou montáž větrací klapky, které tento problém dokážou bezpečně a bezobslužně vyřešit. Vlastnosti větracích klapek: zcela automatické větrání s reakcí na vlhkost vzduch v interiéru automatická regulace dodaného množství vzduchu při nárazovém větru se klapka významně zavře a nedojde tak k průvanu použití nabízených klapek nesnižuje bezpečnost okna na rozdíl od použití polohy kliky v režimu mikroventilace Nabízíme i okenní akustické klapky s reakcí na vlhkost s akustickým útlumem 42 dB. S akustickým příslušenstvím efektivně zabraňuje vnikání venkovního hluku. Větrací klapka je systém dodatečného automatického větrání, který se montuje do rámu okna. Venkovní vzduch se přivádí do prostoru mezi křídlem a rámem okna. Zde předehřaný vzduch stoupá do horní části oken a přes větrací drážky dovnitř bytového prostoru. Na rámu upevněná klapka působí jako ventil, který umožňuje výměnu vzduchu. Průvan nevzniká, jelikož je vzduch vedený skrz větrací drážky a horní těsnící úroveň přímo pod strop. Tam se přivedený čerstvý vzduch promíchá s teplejším vzduchem v místnosti. Větrací klapky lze intstalovat do již zabudovaných oken většiny výrobců.
Větrací štěrbina klapka pro plastové okno - KalMont Litvínov,Most