Roleta den a noc na okno

SERVIS OKEN - SAMOTEST

Abyste zjistili přibližný stav vašich oken a dveří, proveďte základní orientační test dle těchto pokynů: 1. zkontrolujte, zda okno či dveře reaguje na zvolenou polohu kliky a zda lze křídlo otevřít a zavřít 2. při otevírání a zavírání křídla poloze otevřeno i vyklopení nesmí křídlo narážet do žádné části rámu nebo rámového kování anebo drhnout. Kontrolu provádějte bez hluku, aby bylo slyšet i jemné třetí kování, zavírání a otevírání nesmí být provázeno žádnými zvuky drhnutí nebo kolize. 3. klikou musí jít plynule otáčet v plném rozsahu dle těchto pokynů . Nevyvíjejte nadměrnou sílu! 4. při zavřeném okně musí klika směrovat svisle dolů (nikoliv šikmo) 5. při zavírání musí být ve spodní poloze kliky od cca 135°(22 min.) znatelný (ale nikoliv nadměrný) odpor těsnění. Pokud lze klikou otáčet velmi snadno v celém rozsahu, pravděpodobně nedochází k potřebnému tlaku na těsnění při zavření a netěsní dostatečně účinně 6. zkontrolujte zda v zavřené poloze (dle bodu 4) okno či dveře těsní po celém obvodu a zda není slyšet nadměrný hluk z ulice kolem křídel 7. zkontrolujte, zda nejsou při manipulaci s oknem slyšet nápadné zvuky vrzání, drhnutí apod. 8. vizuálně zkontrolujte, zda nejsou panty a kovaní rezavé či poškozené a zda lze křídlo plně otevřít nebo vyklopit bez omezení 9. zkontrolujte, zda nedochází k chybné funkci či není uvolněná nebo nechybí nějaká část kování 10. ověřte, zda je dodržován interval odborného servisu a údržby předepsaný výrobcem min. 1x ročně v bytovém sektoru Pokud jste min. v jednom bodě zjistili nedostatek, je nutné zajistit co nejdříve odborný servis, aby nedošlo k většímu poškození nebo k úrazu.
Výměna kliky plastového okna
Abyste zjistili přibližný stav vašich oken a dveří, proveďte základní orientační test dle těchto pokynů: 1. zkontrolujte, zda okno či dveře reaguje na zvolenou polohu kliky a zda lze křídlo otevřít a zavřít 2. při otevírání a zavírání křídla poloze otevřeno i vyklopení nesmí křídlo narážet do žádné části rámu nebo rámového kování anebo drhnout. Kontrolu provádějte bez hluku, aby bylo slyšet i jemné třetí kování, zavírání a otevírání nesmí být provázeno žádnými zvuky drhnutí nebo kolize. 3. klikou musí jít plynule otáčet v plném rozsahu dle těchto pokynů . Nevyvíjejte nadměrnou sílu! 4. při zavřeném okně musí klika směrovat svisle dolů (nikoliv šikmo) 5. při zavírání musí být ve spodní poloze kliky od cca 135°(22 min.) znatelný (ale nikoliv nadměrný) odpor těsnění. Pokud lze klikou otáčet velmi snadno v celém rozsahu, pravděpodobně nedochází k potřebnému tlaku na těsnění při zavření a okno netěsní dostatečně účinně 6. zkontrolujte zda v zavřené poloze (dle bodu 4) okno či dveře těsní po celém obvodu a zda není slyšet nadměrný hluk z ulice kolem křídel 7. zkontrolujte, zda nejsou při manipulaci s oknem slyšet nápadné zvuky vrzání, drhnutí apod. 8. vizuálně zkontrolujte, zda nejsou panty a kovaní rezavé či poškozené a zda lze křídlo plně otevřít nebo vyklopit bez omezení 9. zkontrolujte, zda nedochází k chybné funkci či není uvolněná nebo nechybí nějaká část kování 10. ověřte, zda je dodržován interval odborného servisu a údržby předepsaný výrobcem min. 1x ročně v bytovém sektoru
Rolety den a noc Kalmont Litvínov
Toto je pouze základní kontrolní postup, pokud jste našli min. v jednom bodu nedostatek, neváhejte nás co nejdříve kontaktovat. Zanedbáním dochází k závažnějším problémům a poškození, oprava je pak finančně náročnější.

SAMOTEST OKEN

KalMont - Kalenda Jan Litvínov Tel: 605 421 978 e-mail: info@kalmont.cz